طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز

شرکت فراتیماس کلیه امور مربوط به فضای سبز را بصورت کاملا تخصصی و با تیمی مجرب به کارفرمایان خود ارائه می دهد.

مهمترین بخش در خصوص هر اقدامی در زمینه فضای سبز بازدید اولیه از محل پروژه می باشد که در این مرحله ابعاد و اندازه، عوامل محیطی، سلایق کارفرما و عوامل در حال ساخت مورد بررسی کامل قرار می گیرد. مرحله بعد در مبحث اجرا، که یکی از مهمترین فعالیت های تیم فراتیماس است. طراحی پروژه با توجه به موارد بررسی شده می باشد

مرحله نهایی پس از ارائه طرح وتایید توسط کارفرما، اقدامات لازم برای اجرای پروژه صورت می گیرد. این اقدامات طی یک برنامه زمان بندی مناسب با توجه به فصل و شرایط آب و هوایی با تجهیز کارگاه شروع می شو که به شرح زیر است:

1- آماده سازی بستر: بیس اصلی در فضای سبز که تمامی هزینه ها و اقدامات بر روی آن انجام می شود خاک زراعی است که می بایست از ساختمان و بافت مناسب برخوردار باشد همچنین عاری از علفهای هرز، آلودگی های قارچی و دارای EC ، SP ، PH مناسب باشد؛ در صوت تایید عوامل ذکر شده اقدامات لازم برای تقویت و اصلاح خاک با انواع کودهای آلی انجام می شود و در نهایت تسطیح و آماده کاشت می شود.

طراحی و اجرای فضای سبز

2- تهیه نهاده ها: تخصصی ترین بخش فضای سبز تهیه تمامی نهاده ها با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.

نوع، تعداد و حجم این نهاده ها طبق طرح ، بصورت کاملا دقیق محاسبه و به تیم مجری ارائه می شود. خاک، کود، سنگ، انواع نوار جدا کننده، سموم و کودهای شیمیایی، اصلاح کننده های بستر ( پرلیت، کوکوپیت، ماسه رودخانه و برگ پوسیده ) و دیگر اداوات باغبانی از جمله نهاده های مهم در اجرای فضای سبز می باشد.

3- تهیه گل وگیاه: از مهمترین خدمات شرکت فراتیماس تهیه گونه ها با تضمین حداقل (1 ماهه تا 1 ساله می باشد) که از گلخانه های شرکت و یا مستقیما از بهترین تولید کننده های کشور تهیه می گردد. با در دست داشتن پلان گل و گیاه؛ تعداد و نوع درخت، درختچه، بوته های دائمی وگونه های پوششی مشخص می شود.

طراحی و اجرای فضای سبز

4- ادامه عملیات اجرایی براساس طرح: با دارا بودن تمامی نهاده ها و گونه ها؛ به ترتیب کاشت: درختان، درختچه ها و پس از آن سنگ گزاری و اجرای نوارهای جداکننده کاشت بوته ها دائمی و در نهایت کاشت گونه های پوششی صورت میگیرد. لازم به ذکر است عملیات اجرای آبیاری اتوماتیک همگام با پیشرفت کار انجام می شود.

5- اقدامات پس از کاشت : در دوره تضمین نگهداری تخصصی فضاهای سبز صورت میگیرد؛ اقداماتی ازقبیل آبیاری منظم با توجه به دمای فصل، پیشگیری از عوامل بیماری زا و آفات نباتی، جلوگیری از رشد علفهای هرز و هرس فرم گونه های توپیاری شده می باشد.

6- مرحله نهایی تحویل پروژه به کارفرما طبق طرح و با بالاترین کیفیت صورت می گیرد. رضایت کارفرما اصلی ترین دقدغه در شرکت فراتیماس می باشد.

طراحی و اجرای فضای سبز