ارتباط با کارشناسان...

آشنایی با سبک های طراحی فضای سبز
خواندنی

انواع سبک های طراحی فضای سبز

از مهم‌ترین بخش‌های هنر طراحی می‌توان به محوطه‌سازی ویلا اشاره کرد که در چند دهه اخیر توجه زیادی به آن شده‌است. صرف‌نظر از سبک طراحی که در بخش‌های دیگر کامل به توضیح آن پرداختیم محوطه‌سازی ویلا همچون معماری ساختمان و نواحی آن تاثیر شگرفی در زیبایی‌شناختی یک ویلای لوکس دارد.

اولین بخش که به رؤیت یک شخص در ویلا می‌رسد، محوطه آنست و اصلی‌ترین دلیل برای خرید و یا ساخت یک ویلا استفاده از محوطه دل‌نشین آن می‌باشد، که در حجم انبوهی از فضای سبز و زیبا برای استراحت به‌دور از هیاهوی زندگی شهری است.

درنتیجه یک طراحی و اجرای مناسب با توجه به نوع و سبک معماری ساختمان ویلا می‌تواند ارزش یک ویلا را تا حد زیادی بالا ببرد و نهایت لذت را به افراد در هنگام استفاده از آن بدهد. شرکت فراتیماس باتجربه و تخصص خود در طراحی و اجرای فضای سبز ویلا می‌تواند فراتر از رؤیای شما این امر را محقق سازد.

مطالعه بیشتر : طراحی فضای سبز در مشهد

اولین گام در محوطه‌ سازی ویلا چیست ؟

اولین گام مشاهده وضعیت موجود توسط تیم مجرب و متخصص می‌باشد که برداشت ابعاد با توجه به مساحت زمین و آبجکت های موجود انجام می‌پذیرد. اقلیم منطقه (سبک طراحی ) با توجه به سلایق کارفرما و میزان آب قابل‌دسترس در دسترس و دمای منطقه مورد بررسی قرار می‌گیرد که با در دست داشتن این فاکتور را می‌توان بهترین اقدامات را برای خلق یک طرح زیبا انجام داد .

آیا یک طرح خوب برای محوطه کافی است ؟

با در دست داشتن عکس‌های سه‌بعدی ، انیمیشن و ابعاد طرح بخش مهمی انجام‌شده است. ولی گام بعدی که تمامی زیبایی طرح را به نمایش می‌گذارد یک اجرای قوی و دقیق می‌باشد.

شرکت فرا تیماس با تجربه و تخصص خود و استفاده از نیروهای مجرب و زمان‌بندی درست در اجرا و انتخاب متریال‌های مناسب طرح با بالاترین دقت می‌تواند هزینه‌های اجرا را تا حد زیادی پایین می‌آورد ‌.

اجرای تخصصی فضای سبز ویلا یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های این مجموعه می‌باشد.

بیشتر بدانید : فضای سبز ویلا در مشهد

مهم‌ترین بخش‌های طراحی در محوطه چیست ؟

چند فاکتور اصلی در طرح که لازمه محوطه ویلاست و می‌بایست به‌صورت تخصصی بر روی آن‌ها کارکرد ، شامل ؛ آلاچیق،باربکیو، استخر ،زمین بازی، پارکینگ، آب‌نما و آبشار ،زمین ورزشی آتشکده ، مسیرهای عبورومرور و ... می‌باشد که تمامی آن‌ها در بیس اصلی محوطهیعنی فضای سبز جانمایی و چشم‌اندازهای آن‌ها بررسی می‌شود .

جایگاه طراحی و اجرای فضای سبز در محوطه ؟

میل طبیعت‌گرای انسان از قرن‌های پیش به فضای سبز نگاه شگرفی داشته‌است و افراد زیادی با توجه به داشتن لوکس‌ترین خانه‌ها در زندگی شهری احساس نیاز به سکونت در محیط‌هایی در دل طبیعت و فضاهای سبز شخصی خود داشته اند.

می‌توان گفت فضای سبز جزء اصلی ساختار یک ویلا خواهد بود. شرکت فراتیماس طراح و مجری تخصصی فضای سبز می‌باشد که دارای پروژه‌های فضای سبز گسترده در سبک‌های مختلف می‌باشد.

بیشتر بخوانید : طراحی سیستم آبیاری در مشهد

هزینه اجرای محوطه چقدر است؟

به‌صورت میانگین با توجه به طرح و نوع متریال و نسبت ابنیه به فضای سبز بین 200 هزار تومان تا 500 هزار تومان متغیر است و می‌تواند بالاتر از این اعداد هم تمام شود .هزینه‌ها با توجه به نوع آبجکت های موجود در طرح متغیر است در کل هر چه حجم فضای سبز در محوطه بیشتر شود قسمت اجرا کاهش‌یافته و متریال‌های اجرای بسته به نوع آن‌ها اختلاف زیادی در هزینه‌ها به وجود می‌آورد.

بهترین زمان برآورد هزینه محوطه پس‌از پایان طراحی است که با در دست داشتن ابعاد متریال به شکل آبجکت های موجود می‌توان به‌صورت دقیق هزینه اجرا را برآورد کرد .

بهترین راهکارها برای پایین آوردن هزینه‌های اجرا چیست ؟

یک طراحی تخصصی اصولی اولین گام پایین آوردن هزینه‌های اجرایی می‌باشد متراژ دقیق متریال ها برای خرید به‌اندازه از خرید متریال اضافی جلوگیری می‌کنند خرید متریال از تولیدکننده و استفاده از پیمانکارهای متخصص، زمان‌بندی درست اجرا، خرید به‌موقع لوازم، می‌تواند تا حد زیادی هزینه‌های اجرا را کم کند.

مظالعه آزاد : طراحی چمن در مشهد

محوطه‌سازی چه‌قدر به ارزش یک ویلا تاثیر دارد ؟

صرف‌ نظر از قیمت زمین، ساختمان ویلا و هزینه‌های اجرا با طراحی و اجرای تخصصی محوطه ویلا، می‌توان ارزش زیادی به یک ویلا بخشید .که علاوه‌بر تاثیر آن برای پسندیده شدن درهنگام فروش، می‌توان قیمتی حداقل 20٪ بالاتر از ویلاهای مجاور با هزینه اجرا یکسان قائل شد.