طراحی چمن در مشهد

زمان کاشت چمن که گیاهی تک لپه و چندساله می باشد اصولاً در اواخر فصل زمستان و اوایل فصل بهار نتیجه بهتر می دهد. این گیاه که علفی از خانواده گرامینه ها می باشد در این فصول بهتر می تواند ریشه بدهد و علاوه بر اهمیت زمان کاشت آن، مکان کاشت آن نیز در نگهداری آن تاثیر گذار می باشد.

چمن کاری علاوه بر ایجاد لطافت و زیبایی برای محیط، از پراکندگی آلودگی های فضا در اثر وزش باد نیز جلوگیری می کند. چمن کاری می تواند در مناطق خشک و معتدل که وزش باد در آنجا رخ می دهد و احتمال پراکندگی گرد و غبار بسیار زیاد می باشد، بهداشت محیط را مصون نماید.

لازم به ذکر می باشد که کاشت چمن نیز مانند کلیه امورات، باید با رعایت اصول مربوط به خود صورت گیرد تا از نظر کیفی و کمی به ثبات برسد. ممکن است که کاشت چمن به وسیله افرادی با سابقه کم در این حوزه و نا آشنا با اصول و قواعد کاشت آن انجام گیرد و حاصل آن چیزی جز ایجاد خسارت مالی و صدمه به محیط زیست به جای نماند. بنابراین بهتر است کار را به کاردان بسپارید.

مجموعه فضای سبز فراتیماس با برخورداری از تیم حرفه ای و مجرب با طراحی بهترین استراتژی در حوزه کاشت چمن طبیعی و مصنوعی در مشهد، قادر است بهترین المان ها را برای طرح مدنظر شما پیاده سازی کند. همچنین با برقراری ارتباط با کارشناسان این مجموعه می توانید بهترین نوع طراحی و اجرای چمن در مشهد را در فضای ویلا یا باغ خود تجربه کنید.

کاشت چمن طبیعی در مشهد

طراحی چمن در مشهد

مجموعه فراتیماس با سابقه ۱۳ سال فعالیت، آماده ارائه بهترین خدمات کاشت چمن طبیعی در مشهد با بهترین کیفیت به شما عزیزان می باشد. همچنین می توانید به وسیله راه های ارتباطی و صفحه "ارتباط با ما" با مشاوران تیم ارتباط برقرار کرده تا شما را در پیاده سازی طرح مطلوب و مدنظر خود در ارتباط با حوزه طراحی و کاشت چمن طبیعی راهنمایی کنند.

در ادامه به برخی از مزایای کاشت چمن طبیعی اشاره شده است :

همان طور که می دانید کاشت چمن روش های متعددی دارد و یکی از شرایط مهم در کاشت چمن به صورت بذری، شرایط آب وهوایی محیط می باشد. اما در روش کاشت چمن رلی، شرایط آب وهوایی چندان تاثیر گذار نمی باشد و شما می توانید بدون در نظر گرفتن موارد مذکور، آن را به مکان دلخواه خود منتقل کنید. شاید با خود تصور کنید که روش کاشت رلی بسیار مناسب تر می باشد اما باید بدانید که پس از انتقال چمن به مکان دیگر ممکن است چمن رل به دلیل جابجایی و تغییر فضای محیط دچار تنش های فیزیکی شود و سبزی رنگ خود را از دست بدهد.

یکی از مزایای روش کاشت بذری، استحکام ریشه چمن در خاک می باشد. چرا که ریشه زنی آن ابتدا در خاک آغاز می شود و همین علت باعث مقاومت بیشتر ریشه آن در خاک است.

 

نکات مهم در کاشت چمن

 

کاشت چمن طبیعی در مشهد

زمان مناسب کود پاشی چمن در فصل پاییز یا فصل بهار می باشند و میزان ازتی که معمولاً در یک سال برای چمن مورد نیاز است حدود ۳۰ گرم در مترمربع می باشد. همچنین میزان مورد نیاز فسفر و پتاسیم هر کدام ۱۵ گرم در هر متر مربع می باشد.

همان طور که می دانید کودهای مختص به کاشت چمن انواع بسیار گوناگونی دارند؛ متخصصان مجموعه فراتیماس با درنظر گرفتن درصد عناصر به کار رفته در کودها، مقادیر و میزان آن ها را محاسبه می کنند.

طراحان مجموعه برای فضای مدنظر شما بهترین و با کیفیت ترین تخم چمن را در نظر می گیرند و به تعیین نوع چمن منطبق با شرایط محیط می پردازند. به این صورت که برای کاشت چمن در مناطقی که در آن جا بارندگی کمتر رخ می دهد، از چمنی استفاده می کنند که به آبیاری زیادی احتیاج نداشته باشد.

پیش از کاشت چمن بایستی زمین مورد نظر را از هر لحاظ آماده کرد. دقت داشته باشید که باید ریشه ها با خاک تماس داشته باشند. برای این کار بایستی اقدام به نرم کردن یک لایه از قسمت بالایی خاک به وسیله شن کش یا ابزار های مشابه آن کنید. پس از آن به قرار دادن قطعات چمن به صورت کنار هم و بدون فاصله بپردازید. علاوه بر این باید شیوه قرارگرفتن آن ها در کنار یکدیگر به گونه ای باشد که در اندازه ها و مقادیری مانند ارتفاع و شیب نیز یکسان باشند.

در نهایت پس از پوشانده شدن زمین از چمن باید با غلطک آن ها را بکوبید و آبیاری کنید و در زمان مشخص شده ای پس از آن بایستی مجدداً این امر را تکرار کنید.

البته ناگفته نماند اگر شرایط کاشت چمن طبیعی را ندارید یا قادر به نگهداری آن نیستید می توانید در رابطه با حوزه طراحی چمن مصنوعی در مشهد با مشاوران و طراحان مجموعه ارتباط برقرار کرده و پیاده سازی این موارد را برای محیط مورد نظر خود برگزینید تا با اجرای چمن مصنوعی در فضای باغ، ویلا، روف گاردن و محیط دلخواه شما بسیاری از مشکلات طراحی، نصب و نگهداری را کاهش داده شود.

طراحی چمن مصنوعی در مشهد

 

سوالات متداول

چمن های طبیعی اغلب به منظور زیبایی در مکان هایی مانند باغ های شخصی، روف گاردن ها، فضای سبز پارک ها و ورزشگاه ها استفاده می شوند.

کاشت چمن علاوه بر زیباسازی فضا به تولید اکسیژن و تهویه هوا کمک بسیاری می کند. همچنین از بخار شدن آب از سطح زمین و فرسوده شدن خاک زمین جلوگیری می کند.

اغلب هزینه کاشت چمن های مصنوعی زیاد می باشد اما هزینه نگهداری، آب، کود و سایر هزینه های آن بسیار کم می باشد. هزینه خرید چمن نیز نسبت به نصب، طراحی آن نیز کمتر می باشد. می توانید برای اطلاع از قیمت طراحی چمن مصنوعی در مشهد با مشاوران مجموعه فراتیماس تماس حاصل فرمایید.

طراحی و کاشت چمن در مشهد - شرکت فضای سبز فراتیماس