?>

طراحی فضای سبز در مشهد

اولین اقدام در طراحی و اجرای فضای سبز در مشهد چیست؟

                  طراحی فضای سبز در مشهد

اجرای فضای سبز در مشهد

مهمترین بخش در خصوص هر اقدامی در زمینه فضای سبز بازدید اولیه از محل پروژه می باشد که در این مرحله ابعاد و اندازه، عوامل محیطی، سلایق کارفرما و عوامل در حال ساخت مورد بررسی کامل قرار می گیرد. مرحله بعد در مبحث اجرای فضای سبز در مشهد، که یکی از مهمترین فعالیت های تیم فراتیماس است. طراحی پروژه با توجه به موارد بررسی شده می باشد.

مرحله نهایی پس از ارائه طرح و تایید توسط کارفرما، اقدامات لازم برای اجرای پروژه اجرای فضای سبز صورت می گیرد. این اقدامات طی یک برنامه زمان بندی مناسب با توجه به فصل و شرایط آب و هوایی با تجهیز کارگاه شروع می شود، که تمام این مراحل به شرح می باشد :

1- آماده سازی بستر : بیس اصلی در فضای سبز که تمامی هزینه ها و اقدامات بر روی آن انجام می شود خاک زراعی است که می بایست از ساختمان و بافت مناسب برخوردار باشد و همچنین عاری از علف های هرز، آلودگی های قارچی و دارایEC  ، SP، PH مناسب باشد؛ در صوت تایید عوامل ذکر شده اقدامات لازم برای تقویت و اصلاح خاک با انواع کودهای آلی انجام می شود و در نهایت تسطیح و آماده کاشت می شود.

 -2تهیه نهاده ها : تخصصی ترین بخش فضای سبز تهیه تمامی نهاده ها با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.

نوع، تعداد و حجم این نهاده ها طبق طرح ، بصورت کاملا دقیق محاسبه و به تیم مجری ارائه می شود. خاک، کود، سنگ، انواع نوار جدا کننده، سموم و کودهای شیمیایی، اصلاح کننده های بستر ( پرلیت، کوکوپیت، ماسه رودخانه و برگ پوسیده ) و دیگر اداوات باغبانی از جمله نهاده های مهم در اجرای فضای سبز می باشند.

 -3تهیه گل وگیاه : از مهمترین خدمات شرکت فضای سبز فراتیماس تهیه گونه ها با تضمین حداقل (1 ماهه تا 1 ساله می باشد) که از گلخانه های شرکت و مستقیما از بهترین تولید کننده های کشور تهیه می گردد. که با تعیین پلان گل و گیاه؛ تعداد و نوع درخت، درختچه، بوته های دائمی وگونه های پوششی مشخص می شود.

 -4ادامه عملیات اجرایی بر اساس طرح : با دارا بودن تمامی نهاده ها و گونه ها؛ به ترتیب کاشت : درختان، درختچه ها و پس از آن سنگ گذاری و اجرای نوارهای جداکننده کاشت بوته ها دائمی و در نهایت کاشت گونه های پوششی صورت میگیرد. لازم به ذکر است عملیات اجرای آبیاری اتوماتیک همگام با پیشرفت کار انجام می شود.

 -5اقدامات پس از کاشت : ابن اقدامات در دوره تضمین نگهداری تخصصی فضاهای سبز صورت میگیرد؛ اقداماتی ازقبیل آبیاری منظم با توجه به دمای فصل، پیشگیری از عوامل بیماری زا و آفات نباتی، جلوگیری از رشد علف های هرز و هرس فرم گونه های توپیاری شده می باشد.

 -6مرحله نهایی : تحویل پروژه به کارفرما طبق طرح و با بالاترین کیفیت صورت می گیرد. رضایت کارفرما اصلی ترین دقدغه در شرکت فراتیماس می باشد.

شرکت فراتیماس کلیه امور مربوط به طراحی و اجرای فضای سبز در مشهد را بصورت کاملا تخصصی و با تیمی مجرب به کارفرمایان خود ارائه می دهد.

 

اجرای فضای سبز در مشهد           طراحی و اجرای فضای سبز در مشهد

 

طراحی فضای سبز در مشهد - شرکت فضای سبز فراتیماس