فضای سبز ویلا در مشهد

از مهم‌ترین بخش‌های هنر طراحی می‌توان به محوطه‌ سازی ویلا اشاره کرد که در چند دهه اخیر توجه زیادی به آن شده‌است. صرف‌نظر از سبک طراحی که دربخش‌های دیگر کامل به توضیح آن پرداختیم، محوطه‌سازی ویلا همچون معماری ساختمان و نواحی آن تاثیر شگرفی در زیبایی‌ شناختی یک ویلای لوکس دارد.

اولین بخش که به رؤیت یک شخص در ویلا می‌رسد، محوطه آن است و اصلی‌ترین دلیل برای داشتن یک ویلا، استفاده از محوطه دلنشین آن می‌باشد، که در حجم انبوهی از فضای سبز و زیبا برای استراحت به‌ دور از هیاهوی زندگی شهری است.

درنتیجه یک طراحی و اجرای مناسب با توجه به نوع و سبک معماری ساختمان ویلا، می‌تواند ارزش یک ویلا را تا حد زیادی بالا ببرد و نهایت لذت را به افراد در هنگام استفاده از آن بدهد.

 

اولین گام در طراحی فضای سبز ویلا در مشهد چیست؟

فضای سبز ویلا در مشهد

طراحی و اجرای فضای سبز ویلا در مشهد

اولین گام مشاهده وضعیت موجود توسط تیم مجرب و متخصص فراتیماس می‌باشد که برداشت ابعاد با توجه به مساحت زمین و آبجکت های موجود انجام می‌پذیرد. اقلیم منطقه (سبک طراحی ) با توجه به سلایق کارفرما و میزان آب قابل‌ دسترس و دمای منطقه مورد بررسی قرار می‌گیرد که با در دست داشتن این فاکتورها می‌توان بهترین اقدامات را برای خلق یک طرح زیبا انجام داد .

 

آیا یک طرح خوب برای محوطه ویلا کافی است ؟

طراحی فضای سبز ویلا در مشهد

با در دست داشتن عکس‌های سه‌بعدی، انیمیشن و ابعاد طرح بخش مهمی از کار انجام‌شده است. ولی گام بعدی که تمامی زیبایی طرح را به نمایش می‌گذارد یک اجرای قوی و دقیق می‌باشد.

شرکت فضای سبز فراتیماس با تجربه و تخصص خود و استفاده از نیروهای مجرب و زمان‌بندی درست در اجرا و انتخاب متریال‌ های مناسب طرح با بالاترین دقت، می‌تواند هزینه‌های اجرا را تا حد زیادی پایین بیاورد.

طراحی تخصصی فضای سبز ویلا در مشهد یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های مجموعه فراتیماس می‌باشد.

 

مهم‌ترین بخش‌های طراحی محوطه ویلا چیست؟

چند فاکتور اصلی در طراحی که لازمه محوطه ویلا است و می‌بایست به‌صورت تخصصی بر روی آن‌ها کارکرد ، شامل ؛ آلاچیق،باربکیو، استخر ،زمین بازی، پارکینگ، آب‌نما و آبشار ،زمین ورزشی آتشکده ، مسیرهای عبورومرور و ... می‌باشد که تمامی آن‌ ها در بیس اصلی محوطه یعنی فضای سبز، جانمایی و چشم‌اندازهای آن‌ها بررسی می‌شود.

 

جایگاه طراحی و اجرای فضای سبز ویلا چیست ؟

میل طبیعت‌گرای انسان از قرن‌ های پیش به فضای سبز نگاه شگرفی داشته‌ است و افراد زیادی با توجه به داشتن لوکس‌ترین خانه‌ها در زندگی شهری احساس نیاز به سکونت در محیط‌ هایی در دل طبیعت و فضاهای سبز شخصی خود داشته اندمی‌توان گفت فضای سبز جزء اصلی ساختار یک ویلا خواهد بود. شرکت فراتیماس طراح و مجری فضای سبز ویلا در مشهد می‌باشد که دارای پروژه‌های فضای سبز گسترده در سبک‌های مختلف می‌باشد .

 

هزینه اجرای فضای سبز ویلا در مشهد چقدر است؟

اجرای فضای سبز ویلا در مشهد

هزینه اجرا به‌صورت میانگین با توجه به طرح و نوع متریال و نسبت ابنیه به فضای سبز، بین 200 هزار تومان تا 500 هزار تومان متغیر است و می‌تواند بالاتر از این اعداد هم تمام شود. هزینه‌ها با توجه به نوع آبجکت های موجود در طرح متغیر است و در کل هر چه حجم فضای سبز در محوطه بیشتر شود قسمت اجرا کاهش‌ یافته و متریال‌ های اجرا، بسته به نوع آن‌ها اختلاف زیادی در هزینه‌ها به وجود می‌آورند.

بهترین زمان برآورد هزینه محوطه پس‌ از پایان طراحی است که با در دست داشتن ابعاد متریال به شکل آبجکت های موجود می‌توان به‌صورت دقیق هزینه اجرا را برآورد کرد .

 

بهترین راهکارها برای پایین آوردن هزینه‌های اجرا چیست ؟

یک طراحی تخصصی اصولی اولین گام پایین آوردن هزینه‌های اجرایی می‌باشد. متراژ دقیق متریال ها از خرید متریال اضافی جلوگیری می‌کند. مرحله خرید متریال از تولیدکننده و استفاده از پیمانکارهای متخصص، زمان‌بندی درست اجرا، خرید به‌موقع لوازم، می‌تواند تا حد زیادی هزینه‌های اجرا را کم کند .

 

محوطه‌سازی ویلا تا چه اندازه به ارزش یک ویلا تاثیر دارد؟

صرف‌ نظر از قیمت زمین، ساختمان ویلا و هزینه‌های اجرا با طراحی و اجرای تخصصی محوطه ویلا، می‌توان ارزش زیادی به یک ویلا بخشید که علاوه‌ بر تاثیر آن برای پسندیده شدن درهنگام فروش، می‌تواند قیمتی حداقل 20٪ بالاتر از ویلاهای مجاور با هزینه اجرا یکسان داشته باشد.

 

شرکت فراتیماس باتجربه و تخصص خود در طراحی و اجرای فضای سبز ویلا در مشهد می‌تواند فراتر از رؤیای شما این امر را محقق سازد.

فضای سبز ویلا در مشهد - شرکت فضای سبز فراتیماس